9 Ιαν 2011

Πανσερραϊκος - ΑΕΚ 1-3

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για την ΑΕΚ.Ο Ίσμαελ Μπλάνκο με πανέξυπνη κεφαλιά έβαλε την Ένωση μπροστά στο σκόρ πολύ νωρίς στο 9ο λεπτό.Τα τέρματα της ΑΕΚ διπλασίασε ο Νίκος Λυμπερόπουλος στο 37ο λεπτό μετά από την προσπάθεια του Καράμπελα από τα αριστερά.Δυστυχώς το σκόρ δεν μπόρεσε να μείνει 0-2 μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου καθώς ο νεαρός Γεωργιάδης, μεταγραφικός στόχος της ΑΕΚ με ένα άψογο σε εκτέλεση γκόλ έγραψε το 1-2 στο 44ο λεπτό.Η ΑΕΚ μπήκε νωθρή στο δεύτερο ημίχρονο.Ο Πανσερραϊκός είχε την ελαφρά προτοβουλία κινήσεων στο γήπεδο χωρίς να απειλήσει ιδιαίτερα.Η Ένωση ανέβασε σιγά σιγά ρυθμούς και στο 63ο λεπτό κατάφερε να βάλει ένα γκόλ μετά από πάσα του Μπλάνκο στον Νίκο Λυμπερόπουλο το οποίο όμως ακυρώθηκε.Σε οριακή θέση ο Μεσσήνιος φορ της ΑΕΚ.Θα μπορούσε και να μετρήσει.Στο 83ο λεπτό ο Νίκος Γεωργέας θα κερδίσει πέναλτι που ο Λυμπερόπουλος θα μετατρέψει σε γκόλ για να γράψει το 1-3 για την ΑΕΚ και να σφραγγίσει την νίκη της.